چه نوع طرح های گرافیکی در سال 2018، جذابیت خواهد داشت؟

یک دیجیتال مارکتر شاید وظیفه طراحی گرافیک را به عهده نداشته باشد، اما قطعاً زیبایی بصری و جذابیت UI وبسایت، اپلیکیشن، شبکه اجتماعی و تبلیغات آنلاین کسب و کار مربوطه یکی از دغدغه های اصلی اوست. چرا که کیفیت محتوای بصری ارتباط مستقیم با Engagement، time on site، و CTR دارد. پس این دیجیتال مارکتر است که می بایست با ارائه استراتژی و ایده های کلی به گرافیست، وی را بسمت تولید محتوای بصری بـِروز، جذاب، خلاقانه و درگیرکننده هدایت نماید. در این مطلب قصد دارم 14 نمونه از سبک های طراحی، که انتظار می رود بیشتر از طرح هایی که به وفور شاهد آنها هستیم، جذابیت ایجاد کنند را معرفی کنم.

1- تلفیق نوشته های عمودی و افقی: آزاد کردن تیترها از قالب معمول و متداول افقی و سطر به سطر، حس خوبی به مخاطب منتقل می کند. در طراحی UI وبسایت خود و محتواهای بصری صفحات، از این تکنیک بهره ببرید.

 
2- سینماگراف ها: ویدئو یا گیف های با کیفیت مناسبی که پیوسته اجرا می شوند، یک محتوای نو و محبوب برای داینامیک کردن صفحات وبسایت ها هستند. این امکان، پویایی خاصی به یک هوم پیج خواهد داد و جذابیت مضاعفی برای یک CTA ایجاد خواهد کرد.


3- هم پوشانی متن و تصویر: overlap یا همان هم پوشانی تصویر و متن، جلوه ویژه ای به تصاویر مطالب وبلاگها خواهد بخشید. آمیختن متن و تصویر، حتماً نباید به یک روش همیشگی صورت گیرد. مانند تصویر

4- طرح های منحنی بجای زاویه دار: دوره طرح های دقیق کادر بندی شده و حاشیه های زمخت به سر رسیده. در سال 2018 بیش از پیش شاهد خطوط منحنی (Curve) و ملایم خواهیم بود.

organic-shapes-1.png

5- پس زمینه های گرادینت: پس زمینه های رنگی که در سال 2017 هم فراگیر بود کاهش نخواهد یافت. این پس زمینه ها را در فیلترهای اینستاگرام هم به وفور مشاهده کرده ایم. ویژگی اصلی این بک گراندها دارای بودن دو یا سه تُن رنگی و نیز تازه و مدرن بودن آنهاست.

 

6- لایه های رنگی: در این سبک لایه هایی با رنگ، بافت و عمق مختلف با هم جمع می شوند و ترکیبی چشم نواز برای زمینه ی طرح اصلی شما فراهم می آورند. استفاده از یک پالت رنگی مناسب در این ترند، نقش اساسی ایفا می کند.

 

7- فونت های دست نویس: فونت های دست نویس، بویژه فونت های دست نویس اختصاصی برای کسب و کارها در ماه های اخیر در حال گسترش هستند. این کاراکترهای دوست داشتنی در ماه های اخیر بسیار محبوبیت ایجاد کرده و حس بسیار مثبتی را به مخاطب منتقل می کند.hand-drawn-font-1.png

8- بی رحمی: برای برجسته شدن میان انبوه وسایت های موجود، گاهی باید ساختارشکنانه و متفاوت عمل کنید! برای متفاوت بودن باید کمی ریسک کرد و جسورانه دست به طرح های بدیع و متفاوت زد. البته قبل از ریسک کردن، از اینکه طراحتان یک طراح دانا و البته خلاق است، اطمینان حاصل کنید.

brutalism.png 

9- مینیمالیسم افراطی: اخیراً طرح های بیش از حد مینیمال از سوی طراحان توجه زیادی را بخود جلب می کند، البته در صورتی که در موقعیت مناسب از این تکنیک استفاده گردد.

10- Duotone: این هم یکی از ترندهای 2018 خواهد بود. توضیح خاصی نیاز نیست. شرح در تصویر

 

11- اشکال و الگوهای هندسی: یکی از سبک هایی که انتظار می رود به سبب جسارت برخی از طراحان پیشرو در سال گذشته، امسال ترند شوند، طرح های تلفیق شده با الگوهای هدنسیست، که نمونه ای از آن را در تصویر زیر می بینید.

 

12- تایپوگرافی بولد: هر روز کسب و کارهای بیشتری از تایپوگرافی های بولد برای بهبود بصری صفحه اصلی خود استفاده می کنند. این سبک زمانی به بهترین شکل عمل می کند که بیشتر المان های صفحه، مینیمال و ساده باشند.

huge-hello.png 

13- متن ِ تنها: گاهی لازم است به دور از هرگونه طرح گرافیکی خاصی، محتوای مورد نظر را در قالب متنی ساده، با فونت درخور به نظر مخاطبینتان برسانید

14- تصاویر تخت: طرح های ساده و تخت وکتوری، که بصورت اختصاصی برای یک کسب و کار و وبسایت طراحی شده باشد نیز یکی از ترندهای سال 2018 خواهد بود.

 
برای ارتباط با من کلیک کنید

منبع: هاب اسپات

6 دیدگاه

 1. عاکف

  29/01/2018 at 7:26 ب.ظ

  با تموم نشدن سال 2018 نمیشه درباره ترندها و سلیقه اون صحبت کرد و این طرحها بیشتر نماینده سالهای اخیر هستند.

  1. adminweb

   31/01/2018 at 4:49 ب.ظ

   فرمایش شما درسته، تو این مطلب، انواع طرح هایی که سال 2017 بکار رفتن و محبوب بودن آورده شده، که بواسه محبوبیتشون در آغاز کار، انتظار میره که در سال 2018 ترند باشند.

 2. برنامه استراتژیک بازاریابی دیجیتال (1) – وبسایت شخصی هادی مرادی

  09/02/2018 at 1:08 ب.ظ

  […] آنلاین در جریان است اما بعلت ضعف در صفحات فرود و UI/UX خروجی حاصل نمی شود. سوشیال مدیاها فعال هستند اما […]

 3. آیدین داریان

  13/02/2018 at 10:43 ب.ظ

  عالی برادر هادی…فیض بردم🌱👍👍

پاسخ دهید