چگونه اعضاء خبرنامه مان را افزایش دهیم

بسیاری از وبسایت ها برای غنی تر کردن بانک ایمیل خود، اقدام به اعلانات عضویت در خبرنامه می کنند. یکی از اصلی ترین این اعلان ها پاپ آپ درخواست ارائه ایمیل است. اما صرفاً نمایش یک پاپ آپ همه اقدامی که می بایست انجام دهید نیست. این ابزار هم مانند تمامی ابزارهای دیچیتال مارکتینگ نیاز به بهینه سازی دارد، که پند مورد از آنها را در اینجا ذکر کرده ام:

1. طراحی ظاهری یا همان UI پاپ آپ یا صفحه درخواست، که قاعدتاً هر قدر اصولی تر و جذاب تر طراحی شود، خروجی بهتری نصیب ما می گردد.

2. در وهله بعدی UX پاپ آپ. برای مثال شما می توانید بجای اینکه در یک بخش زن و مرد بودن کاربر را بپرسید سپس از او فشردن دکمه ثبت را بخواهید، می توانید زن یا مرد بودن کاربر را در پایین ترین فیلد تعبیه کرده و همان انتخاب را ثبت اطلاعات طلقی کنید. در این صورت یک کلیک از کلیک های کاربر کم کرده اید. (مانند تصویر)

خبرنامه

 

3. تعداد و نوع فیلدهایی که از بازدید کننده درخواست می شود. هرقدر اطلاعات بیشتر و مهم تری (برای مثال شماره موبایل) از کاربر بخواهید، احتمال انجام اکشن مورد انتظار از سوی وی کمتر خواهد شد

4. فاصله زمانی نمایش پاپ آپ پس از فرود کاربر به صفحه مربوطه، می بایست بهینه باشد. نمایش بلافاصله پاپ آپ درخواست عضویت در خبرنامه، بلافاصله پس از ورود به صفحه اصلی یک وبسایت اشتباه ترین کار ممکن است. فرصت دهید کاربر اندکی با شما Engage شود، بعد از او بخواهید ایمیلش را در اختیاران قرار دهد

5. محتوای صفحه مربوطه: اینکه درخواست عضویت در خبرنامه در کدام صفحات سایت به نمایش درآید نیز نیاز به بررسی دارد. قاعدتاً در یک وبسایت فروشگاهی صفحه سبد خرید، و در یک وبسایت محتوایی صفحه اصلی برای این امر مناسب نیست.

6. ارائه یک پیشنهاد: گاه می توان با ارائه یه پیشنهاد یا امتیاز به کاربر در ازای ارائه ایمیل، نرخ تبدیل را بهبود بخشید. مثلاً ارائه یک کد تخفیف در یک سایت فروشگاهی، و یا مطالعه مطالب بیشتر در یک وبسایت آموزش ی.

7. دعوت به اقدام: مثل همیشه CTA نقش مهمی را ایفا می کند. اینکه پگونه کاربر را به عضویت در خبرنامه دعوت کنید، اندازه و رنگ و فرم دکمه CTA هم حائز اهمیت است.

برای ارتباط با من کلیک کنید

 

1 دیدگاه

  1. حفظ مشتری در بازاریابی دیجیتال – وبسایت شخصی هادی مرادی

    07/07/2018 at 7:27 ب.ظ

    […] نقاط تماس ابتدایی ِ پس از خرید با مشتری از جمله اولین ایمیل و […]

پاسخ دهید